fbpx

S Láďou do jižní Indie

Lidé kteří navštěvují moje lekce se mě často ptají, jestli se mnou nemohou vyrazit někam mimo Čechy. Na této stránce je odpověď na tuto otázku.
fotky z poslední pouťe po indiiRezervuj si místo na 29.2. - 15.3.2020

úspěšná akce s přáteli

Pouť po severní Indii

Pouť do Jižní Indie 2020 

 

Termín: 29.2..-15.3 2020

Cena: 40 000

Rezervace přijímáme do 1.1.2020!

Z Gudžarátu do Goa

Akce nabízí hodně přírody, dobrodružství a plno místních lidí, kteří vás zahrnou pohledy a úsměvy. Celý výlet začne v Bombaji, odkud nás čeká pouť na tři krásná místa plná klidu. Vystoupíme na posvátné hory a přivoníme k vonným tyčinkám uvnitř starých chrámů. Odtud se přes pár důležitých zastávek vrátíme o pár století nazpátek a shlédneme život mnichů, kteří od nepaměti opouští „světský“ život a hledají osvícení. Pak se přesuneme na proslulou pláž ve státě Goa. Než propadnete shonu nočního trhu, ukážu vám kouzlo malých vesniček a pár míst, na kterých se turisté jen zřídka objevují. Jižní Indie si vás jistě získá!

Pouť po Indii je naší srdcovkou

Před několika lety jsem měl sen ukázat své rodině Indii. Chtěl jsem se podělit o své zážitky a ukázat jim místa, která mi přirostla k srdci. Jenže mojí rodinu něco takového nezajímalo. Uplynulo skoro deset let a já se vydal se skupinou přátel do severní Indie. Za těch deset let jsem se díky své ženě a její rodině naučil Hindi a stal jsem se doslova Indem (tedy Indem žijícím za oceánem, jak tomu říká Indická ambasáda).  Jsem rád, že jsem tu cestu oddaloval. Nyní můžu téměř s jistotou říct, že mě, až na extrémní vyjímky, v Indii nic nepřekvapí. Zažil jsem tu setkání s neskutečnými jogíny, povodněmi, cestou na střeše vlaků a autobusů, rozbouřeným oceánem, střevní chřipkou par excellence, Zmijí řetízkovou, vězni jednoho z nejvíce střežených vězení v Indii a také s tím, kdo opravdu jsem. 

Nemohl jsem už dál čekat

A tak se dnes opravdu děje to, že se seberu a zatímco Shephali jede s mým synem domu, do rodného Amravati, já vyrážím se skupinkou přátel a vracím se na místa, která tolik miluju. Jsou to místa, která nelze zapomenout. Je to cesta, která je plná nového, nečekaného a dechberoucího Indického dobrodružství. Opravdový dobrodruh by zaplesal. Vše co se na té cestě děje, je často velice složité sdílet slovy, či fotkami. Proto jsem se také rozhodl, tak příliš nečinit. Základem úspěchu je pečlivě vybraná skupinka lidí, na které se mohu spolehnout a oni na mě. Proto jestli mě znáš, nebo si alespoň myslíš, že mě znáš, neváhej se předběžně přihlásit do zájemců o tuto báječnou akci!

Pouť po severní Indii – PŘIPRAVUJEME

Po stopách Gangy – PŘIPRAVUJEME

Formulář pro zájemce o pouť po Jižní Indii (29.2-15.3.2020)

Máš-li zájem se mnou jet do Indie, vyplň formulář a při dostatečném počtu zájemců tě budu informovat o podrobnostech.

nadcházející akce

Soham Yoga

Základní recepty Indické Kuchyně - degustační kurz

Neděle 2.2.2020

Přijďte se seznámit s třemi základními recepty, které nesmí chybět v žádné Indické restauraci.

Shephali pochází ze západní Indie a nejdříve vás naučí jak se připravuje Indický čaj. S čajem v ruce se seznámíte se surovinami a kořením pro přípravu špenátové omáčky a Indických chlebových placek. Každý účastník kurzu dostane příležitost si vyrobit svou placku a okusit ji v kombinaci s typickou Indickou omáčkou.

 

víc informací zde ...

 

Yoga v Peci pod Sněžkou

20-22.března 2020

Tradičně báječná akce plná jógy a lyžování.

Víkend bude tvořit 7 lekcí ve kterých se protáhneme s jógou a uvolníme v meditaci. Nad rámec běžného víkendového pobytu proběhne také několik meditací s otevřeným koncem. Tyto meditace nebudou omezeny počtem zájemců, časem a dokonce ani programem.

Volitelnou částí akce je relaxace ve whirpool, dále si můžete připlatit plnou penzi a zvolit vegetariánskou stravu. Majitel chaty garantuje zasněženou krajinu v oblíbené horské destinaci.

víc informací zde...

Degustační kurz Indické kuchyně - Všetaty

ledEN  2020

Připravujeme a brzy zveřejníme datum konání Degustačního kurzu Indické kuchyně ve Všetatech

Shephali 

Víc informací ...

S Láďou do Jižní Indie

29.2. - 15.3. 2020

Mám pro vás přichystanou pouť plnou setkání, úsměvů, zamyšlení a pohody. Rezervace přijímám do 24.12.2019

Láďa

 

Víc informací ...

FAQ

Nejčastější dotazy.

Co vše budu potřebovat před odletem zařídit?

Vízum a případné očkování pro vystrašené jedince :-). Úplný seznam věcí, které je lepší mít s sebou bude včas předložen. 

Kam přesně pojedeme?

Přesný výčet destinací bude předložen vážnému zájemci na vyžádání současně s dalšími informacemi

Je pro mě akce vhodná?

Celá akce není fyzicky náročná, jde spíše o psychickou náročnost. Někdy totiž může dojít ke změnám plánu, které je třeba akceptovat a přizpůsobit se. Jindy je třeba se vzdát, něčeho zajímavého, chutného, nebo blýskavého, utichnout, nebo následovat chování davu. Z tohoto důvodu s sebou beru pouze lidi, které znám (a oni trochu znají mě) a mohu si dovolit je jednou za čas jemně „okřiknout“. Celá akce není vyloženě nebezpečná, ale je třeba se chovat podle určitých pravidel (například s ohledem na ostatní účastníky). Přestože je celá akce plná upřímného smíchu a bezstarostného putování (všechno řeším a vyřizuji já), může dojít k výše uvedenému. Proto je-li pro tebe problém se nechat od mladého chlapce (jako jsem já) směrovat, nebo nést následky svého chování, bude lepší, když na tuto akci zapomeneš. 

Bude se v Indii cvičit?

Jelikož se snažím sám každý den trochu protáhnout, je samozřejmostí, že se ke mně můžete přidat. Většina destinací je také připravena s ohledem na to, že budete chtít cvičit, nebo meditovat. Někdy to však situace nedovolí a v tom případě se uvolníme jiným způsobem. 

Mám zdravotní omezení!

V Indii bývá často opravdové vedro. Suché vedro. Máš-li problémy se srdcem, nebo s dýcháním, uřčitě je třeba tento problém zvážit. Indie je má na každém rohu lékárnu, nebo nemocnici, ale věř, že v ní svůj pobyt nechceš strávit (přestože by to bylo jistě víc jak nezapomenutelné). Máš-li nějaká zdravotní omezení je nutné je přednostně zmínit.

Kde se o akci dozvím zbytek informací?

Nejlépe si můžeme o všem promluvit po některé z mých veřejných lekcí, nebo až osobně na srazu, který uspořádám, až bude znám úplný seznam účastníků.

 

 

Naše aktivity do tvého e-mailu

error: